به منظور گردآوری جدیدترین اخبار و مرجعی کامل از اطلاعات مربوط به محصولات اپل، این مطلب از سایت زومیت در تاریخ 2018-01-06 بازنشر شده است.

این سایت به منظور گردآوری اخبار مرتبط با محصولات اپل ایجاد شده است، امیدواریم در ارتقای اطلاعات طرفداران محصولات اپل مفید واقع شود.

به نظر می رسد که تصمیم اپل برای کاهش هزینه تعویض باتری آیفون از 79 دلار به 29 دلار، بر فروش اسمارت فون های این کمپانی در سال 2018 تاثیرگذار خواهد بود. تحلیلگران موسسه Barclays به نوبه خود چنین عقیده ای دارند، اما احتمالاً هرکسی که خبرهای مربوط به کاهش عمدی سرعت پردازنده آیفون توسط اپل را پیگیری می کرد، قادر به پیش بینی این اتفاق نیز بود.

جیمی آیوین، از اسطوره‌های دنیای موسیقی که در سال ۲۰۱۴ شرکت Beats را به اپل فروخت، ماه آگوست امسال اپل را ترک خواهد کرد. به گزارش بیلبورد، گفته می‌شود جدایی آیوین از اپل همزمان با فروش کل سهام وی در این شرکت خواهد بود.مقاله‌های مرتبط:مدیر اجرایی اپل موزیک: اسپاتیفای و پاندورا سرویس‌های سودآوری نیستندمعرفی برنامه Shazam، اطلاع از نام موزیک و خواننده در زمان پخش موزیکدر ماه می سال ۲۰۱۴، اپل با پرداخت سه میلیارد دلار، شرکت Beats، سازنده‌ی هدفون و سرویس استریم موسیقی را تصاحب کرد و آیوین و Dr. Dre، دیگر مؤسس این شرکت به‌عنوان بخشی از این قرارداد به اپل پیوستند. آیوین از بنیان‌گذاران Interscope Records بوده و در انتشار بیش از ۲۵۰ آلبوم موسیقی مشارکت داشته است.آیوین در اپل به رشد و توسعه‌ی Apple Music از زمان انتشار آن در سال ۲۰۱۵ نقش به‌سزایی داشت. این سرویس در حال حاضر ۳۰ میلیون مشترک دارد؛ درحالی‌‌که اسپاتیفای به‌عنوان محبوب‌ترین سرویس استریم موسیقی ۷۰ میلیون مشترک دارد.اپل ماه گذشته Shazam را خریداری کرد. اپلیکیشن محبوبی که با گوش دادن به موسیقی، برنامه‌ی تلویزیونی، فیلم‌ها و تبلیغات می‌تواند در عرض چند ثانیه آن‌ها را تشخیص دهد.هنوز معلوم نیست آیوین پس از ترک اپل چه تصمیمی دارد و آیا به‌طور کلی از دنیای موسیقی خداحافظی می‌کند یا نقشه‌ی جدیدی در سر دارد. همچنین اپل هنوز این خبر را که توسط Billboard منتشر شده، تأیید یا تکذیب نکرده است.

از خوانندگان محترم خواهشمند است در صورت بازنشر مجدد این مطلب، جهت حفظ حقوق معنوی نگارنده اصلی، نام منبع اصلی این مطلب (زومیت) را ذکر نمایند.