به منظور گردآوری جدیدترین اخبار و مرجعی کامل از اطلاعات مربوط به محصولات اپل، این مطلب از سایت زومیت در تاریخ 2018-01-05 بازنشر شده است.

این سایت به منظور گردآوری اخبار مرتبط با محصولات اپل ایجاد شده است، امیدواریم در ارتقای اطلاعات طرفداران محصولات اپل مفید واقع شود.

بر اساس نظر مارک موسکوویتز، تحلیل‌گرِ بارکلی، تصمیم اپل برای پیشنهاد جایگزینی باتری آیفون‌های قدیمی به مشتریان با هزینه‌ی ۲۹ دلار منجر به کاهش فروش آیفون در سال ۲۰۱۸ خواهد شد.

شاید بتوان پروژه‌ی لیزا را یکی از تأثیرگذارترین پروژه‌ها در تاریخ شرکت اپل و شاید حوزه‌ی تکنولوژی برشمرد. اپل با سیستم‌عامل لیزا، برای اولین‌بار رابط‌گرافیکی را در میان رایانه‌ها باب کرد. اکنون به‌لطف موزه‌ی تاریخ رایانه، دیگر برای تجربه‌ی این سیستم‌عامل، نیازی به پرداخت ۱۰ هزار دلار ندارید؛ زیرا به‌زودی با انتشار رایگان کدهای این سیستم‌عامل، می‌توانید آن را روی رایانه‌ی فعلی خود تجربه کنید.اخیراً یکی از سرپرستان موزه‌ی تاریخ رایانه از تبدیل کد‌های سیستم‌عامل لیزا توسط شرکت اپل و انتشار رایگان آن در آینده‌ای نزدیک خبر داده است. به‌ گفته‌ی او، پس از بررسی‌های به‌عمل آمده، متنی در باب اهمیت پروژه‌ی لیزا منتشر می‌شود و سپس سورس کد این سیستم‌عامل در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.تیم اپل برای درک درستی از سیستم‌عامل‌های گرافیکی، تصمیم به بازدید از آزمایشگاه Xerox PARC گرفت. البته راضی شدن شرکت زیراکس به این سادگی‌ها نیز نبود و استیو جابز برای متقاعد کردن آن‌ها، پیشنهاد واگذاری ۱۰۰ هزار سهم شرکت اپل را ارائه کرد تا اجازه‌ی کار با تکنولوژی‌های زیراکس را به‌دست آورند؛ آن‌ هم تنها برای ۳ روز!تجربه‌ای که مهندسین اپل در کار با تکنولوژی‌های پیشرفته‌ی زیراکس به‌دست آوردند در نهایت باعث شکل‌گیری سیستم‌عامل گرافیکی‌ای شد که ماوس نقش اساسی‌ای را در انجام وظایف آن ایفا می‌کرد.البته در این بین درگیری‌ای نیز بین بیل گیتس و استیو جابز پیش‌ آمد. از آنجایی که بیل گیتس نیز تجربه‌ی حضور در آزمایشگاه زیراکس را داشت، تصمیم به ساخت سیستم‌عامل گرافیکی‌ گرفت که امروزه آن را با نام ویندوز می‌شناسیم. همین موضوع خشم استیو جابز را برانگیخت و او گیتس را متهم به دزدی کرد. البته ادعاهای جابز هرگز نتوانست قانون را به محکومیت بیل گیتس وا دارد.

از خوانندگان محترم خواهشمند است در صورت بازنشر مجدد این مطلب، جهت حفظ حقوق معنوی نگارنده اصلی، نام منبع اصلی این مطلب (زومیت) را ذکر نمایند.