به منظور گردآوری جدیدترین اخبار و مرجعی کامل از اطلاعات مربوط به محصولات اپل، این مطلب از سایت دیجیاتو در تاریخ 2018-01-04 بازنشر شده است.

براساس پیش‌بینی‌های TrendForce، شرکت اپل امسال موفق خواهد شد تا فروش گوشی‌های هوشمند خود را به طور چشمگیری افزایش دهد؛ این در حالی است که فروش گوشی‎های هوشمند سامسونگ کاهش پیدا خواهد کرد.

این سایت به منظور گردآوری اخبار مرتبط با محصولات اپل ایجاد شده است، امیدواریم در ارتقای اطلاعات طرفداران محصولات اپل مفید واقع شود.

ارزش گذاری یک شرکت با ضرب قیمت هر سهم در تعداد سهام موجود انجام می شود و با این فرمول، اپل در جایگاه نخست و جلوتر از شرکت هایی مانند آلفابت، مایکروسافت، آمازون و فیسبوک قرار دارد. اگر قیمت سهام اپل، روند سال 2017 خود را ادامه داده و با همان سرعت دچار افزایش شود، تبدیل شدن اپل به نخستین کمپانی 1 تریلیون دلاری امری اجتناب ناپذیر خواهد بود.

در گزارش ها اشاره ای به ابعاد احتمالی نمایشگر آیفون های بعدی نیز شده است. ظاهراً سامسونگ دیسپلی به تولید نمایشگرهای 5.8 یا 6 اینچی خواهد پرداخت و ال جی دیسپلی روی تولید پنل های 6.5 اینچی متمرکز است. با توجه به تمام این ها، باید منتظر دو مدل باشیم: یک مدل که از نظر ابعاد به آیفون X فعلی شبیه است و مدلی دیگر که بسیار بزرگ خواهد بود؛ برای مقایسه، گلکسی نوت 8 سامسونگ نمایشگری 6.3 اینچی دارد.

با وجود افت فروش گوشی‌‏های هوشمند، TrendForce پیش‌بینی کرده است که تولید آیفون‎های جدید رشد 7.5 درصدی را تجربه خواهد کرد. گفته شده است که در سال 2017، تولید گوشی‎های آیفون نزدیک به 3 درصد داشته است؛ هرچند، این رقم می‌توانست بیشتر نیز باشد اما به دلایل وجود مشکلات در تولید آیفون 10، تولید آیفون‌های اپل به همین تعداد محدود باقی مانده است. iPhone X احتمالاً بخش عمده فروش گوشی‌های آیفون را شامل خواهد شد؛ گوشی گران‌قیمت که نسخه پایه آن 1000 دلار قیمت دارد.

از خوانندگان محترم خواهشمند است در صورت بازنشر مجدد این مطلب، جهت حفظ حقوق معنوی نگارنده اصلی، نام منبع اصلی این مطلب (دیجیاتو) را ذکر نمایند.